Witam
Marzenna Siek odkrywa sposób higieny
bez detergentów
cze 17, 2009

Besty – instrukcja obsługi

Besty instalujemy w naszej kabinie prysznicowej również bardzo prosto, i to do wszystkich przewodów produkowanych dla całej gamy pryszniców. Jeśli zaistnieje konieczność dopasowania elementów, to w komplecie  znajdują się trzy złączki z uszczelkami o różnych średnicach. Odkręcamy z węża starą głowicę popularnie zwaną słuchawką prysznicową. /Zrobimy to bez trudu przy pomocy gumowych rękawiczek/. Następnie wkręcamy nowe urządzenie, zwracając uwagę na umieszczenie uszczelek.

Temperatura wody przepływającej przez głowicę prysznicową Besty powinna być w granicach od 5 – 60 stopni Celsjusza. Temperaturę kąpieli prysznicowej regulujemy na poziomie nie wyższym niż 40 stopni Celsjusza.

Do wytworzenia mikrobąbelków wymagane jest ciśnienie wody o wartości 0,1 MPa (1 bar) lub większe oraz przepływ wody w granicach od 6 l/min do 8 l/min., a w naszych instalacjach domowych mamy ciśnienie rzędu 0,4-0,6 MPa (4-6 bar).

We wcześniejszych wpisach wspomniałam, że Besty posiada wmontowane urządzenie, opracowane przez Uniwersytet Tsukuba, generujące mikrobąbelki o zdolnościach myjących i deodoryzujących. W przypadku czyszczenia wody w akwarium, basenach czy też stawach, ekstremalnie malutkie bąbelki wynoszą zanieczyszczenia na jej powierzchnię. Wszelkie pływające na wierzchu zabrudzenia zasysane są i odprowadzane do ścieków.

W górnej części głowicy znajduje się zakończony śrubką otwór powietrzny, przez który przepływa powietrze potrzebne do wytworzenia mikrobąbelków. W czasie natrysku należy zwracać uwagę, aby nie zasłaniać otworu ręką.
Śrubkę można delikatnie wykręcić, ale robimy to tylko wówczas, gdy wlot powietrza chcemy wyczyścić. Do tego celu używamy czystą wodę (bez detergentów), gąbkę lub miękką tkaninę. W ten sposób usuniemy drobne zanieczyszczenia płynące z zasobników wodnych lub napraw hydraulicznych, takie jak rdza z rur, bejca, także włosy, resztki kosmetyków, które mogą oblepiać otwór i skutecznie  blokować dopływ powietrza.  Następnie ostrożnie wkręcamy śrubkę na swoje miejsce, tak aby nie uszkodzić gwintu.

W dolnej części głowicy prysznicowej umieszczamy cartridge, wypełniony od dołu warstwą nietoksycznego dla zdrowia tiosiarczanu wapniowego (czytałam, że wodociągi w Budapeszcie stosują ten związek do usuwania chloru z wody, a także w rankingu szkodliwości NFPA posiada wyznacznik 0,000), tkaniny włóknistej i kulek ceramicznych z koralu.  Taki filtr skutecznie usuwa chlor i wzbogaca naszą wodę w minerały.  Koniec filtra z kuleczkami ceramicznymi należy usytuować bliżej górnej części głowicy, tej z mechanizmem wytwarzającym mikrobąbelki. Zresztą na pojemniczku  jest naklejona strzałka z kierunkiem przepływu wody.

Przed pierwszym użyciem kierujemy Besty pionowo w dół i cartridge napełniamy zimną lub ciepłą wodą przez 1 minutę.
W ten sposób uaktywniamy proces dechloryzacji.  W Japonii cartridge oczyszcza około 7000 litrów wody z chloru i wymieniany jest raz na trzy miesiące.

Besty przeznaczona jest do kąpieli prysznicowej, toteż nie można jej zanurzać w wodzie i w ten sposób napełniać wannę.
Należy również unikać rdzawej wody z instalacji, która może zatkać i zniszczyć filtr.
W czasie kąpieli słyszymy delikatny dźwięk, towarzyszący procesowi generowania mikrobąbelków.

2 Comments

  • Używam Besty już od 7 miesięcy i muszę potwierdzić jego fenomenalne działanie. Moja skóra i włosy są nie tylko nawilżone ale czuję, że także bardziej oczyszczone. Dotychczas efekt ten uzyskiwałam tylko dzięki zabiegom mikrodermabrazji, które musialam wykonywać co kilka miesięcy. W tej chwili, z zabiegów tych nie korzystam już od 9 miesięcy, a moja skóra wygląda bardzo zdrowo, jest gładka i oczyszczona, a pory na nosie znacznie się zmniejszyły. Gdy np. na twazry pojawi mi się zaczerwienienie badz stan zapany, ‘masuje’ to miejsce mikrobąbelkami przez chwile i po kilku powtórzeniach problem znika. besty naprawdę działa, warto zainwestować w to urządzenie!

  • Gosiu, bardzo Ci dziekuje za mile slowa. Ciesze sie, ze i Ty widzisz efekt stosowania kapieli pod strumieniem mikrobabelkow z Besty, bo przeciez o to chodzi, abys byla zadowolona.
    /Jestem obecnie w USA, stad ten brak znakow polskich i bledy w mojej odpowiedzi na Twoj komentarz/.
    Wracam do Polski i do swoich mikrobabelkow na poczatku wrzesnia.
    Pozdrawiam Ciebie i Twoja rodzine z upalnej Lousiany (dzisiaj bylo 52,4 st. C w sloncu).

Leave a comment