Witam
Marzenna Siek odkrywa sposób higieny
bez detergentów
cze 12, 2009

BiWash – prosta obsługa i tyle przyjemności

Przedstawiam rekomendowany przez Japończyków sposób użytkowania BiWash – prysznicowego domowego Spa.
Wymiana stosowanej dotychczas głowicy prysznicowej na BiWash jest prosta, nie wymaga obecności specjalistów i jest niemalże natychmiastowa, gdyż tylko wykręcamy używaną głowicę i wkręcamy nową. Jeżeli występują różnice w średnicy węża i urządzenia, to w oferowanym komplecie mamy do dyspozycji trzy średnice złączek.

Jak już wcześniej pisałam strumień wodny z BiWash można łatwo zmieniać za pomocą przełącznika umieszczonego na głowicy.  Otrzymujemy dwa różne strumienie w dwóch położeniach przełącznika – o łagodnym i równoległym przepływie oraz o znacznie mocniejszym, tryskającym na kształt stożka.
Jeśli do kąpieli stosujemy szampony do włosów lub mydła, to na początek lepiej ustawić przełącznikiem prysznic na pozycję łagodnego strumienia, aby po prostu nie rozpryskiwać piany wokół siebie na wszystkie strony. W następnej kolejności zmieniamy go na funkcję vacuum (podciśnienia), i w tym momencie zaczynamy dokładnie czyścić pory skóry z wszelkich resztek złuszczeń naskórka i zabrudzeń oraz pozostałości mydeł, szamponów czy też innych żeli myjących.
Zbliżając silny, stożkowy strumień mikrobąbelków ku powierzchni ciała i dotykając punktowo skórę, poza bardzo dokładnym umyciem, zwiększamy również jej ukrwienie. Twarz należy masować przy wyregulowanym, niższym przepływie wody, uważając na oczy.

Efekt myjący i ssący BiWash zależy od ciśnienia wody, które można w prosty sposób sprawdzić. Wystarczy zdjąć głowicę prysznicową z elastycznego węża, odkręcić wodę, ustawić wąż pionowo i sprawdzić wysokość słupa wody przepływającej przez otwór węża o średnicy 10-11 mm. Jeśli woda tryska wyżej niż 10 cm, BiWash będzie działała poprawnie i zadowalająco. Przy słupie wody wyższym niż 30 cm mamy do czynienia z idealnym ciśnieniem.
Jeśli elastyczny wąż naszego prysznica ma większą średnicę, na przykład 15 mm, wówczas badamy ilość wypływającej wody w ciągu 30 sekund, i ważne jest, aby jej było więcej niż 4 kg. Ciśnienie jest idealne przy pomiarze wyższym niż 6,5 kg wody.

Jak w pełni skorzystać z mikrobąbelkowej kąpieli pod BiWash?

Przed wzięciem prysznica Japończycy proponują wypicie szklanki wody i 5-minutowy relaks w ciepłej wodzie w wannie.
Kąpiel wannowa podnosi temperaturę ciała, co powoduje zwiększenie efektu hypertermii. Wzmaga się wówczas pocenie ciała i usuwanie toksyn z organizmu. Po tym wstępie możemy rozpocząć dokładne mycie i masaże.
Ustawiamy temperaturę wody na  około 40 stopni Celsjusza,  mocno zbliżamy silny strumień ciepłej wody do miejsc najbardziej obolałych i zaczynając od kończyn, bardzo powoli przesuwamy go w górę, w kierunku środka naszego ciała.

Mycie i masaż nóg rozpoczynamy od palców stóp, kierując się do kostek. Jednocześnie staramy się rozciągać stawy, unosząc tylko palce i śródstopie oraz wykonując nimi ruchy okrężne. Następnie tymże mocnym strumieniem mikrobąbelków myjemy i masujemy spody stóp, dotykając je głowicą i powodując zasysanie punktów, w których znajdują się receptory.

Z kolei BiWash kierujemy do łydek i ud. W odległości 2-3 cm od powierzchni skóry, ruchem okrężnym powoli je myjemy i masujemy. Takimi częstymi natryskami znacznie poprawimy w nich skórne mikrokrążenie krwi, złagodzimy ból i usuniemy całodniowe zmęczenie.

Wyżej wspomniałam, że dokładny natrysk z masażem rozpoczynamy od kończyn. Po umyciu i masażu odprężającym nóg, kolej na podobne zabiegi z rękoma. Postępujemy podobnie, z tą jednak różnicą, że mocny strumień mikrobąbelków przesuwamy powoli z góry, od ramion w kierunku dłoni i palców.

Plecy i klatkę piersiową myjemy, kierując się od talii do barku. Podczas natrysku warto jednocześnie wykonywać różne ćwiczenia rozciągające mięśnie jak zginanie i skręty tułowia.

Mycie i masaż ssący głowy zaczynamy od karku i tyłu głowy oraz okolic uszu, przechodząc powolnymi ruchami okrężnymi do jej najwyższego punktu. Twarz myjemy od czoła w dół, regulując sobie, stosownie do upodobań, przepływ i ciśnienie wody. Zamykając oczy, strumień mikrobąbelków przesuwamy  po policzku do podbródka i wracamy do czoła, myjąc i masując po drodze drugi policzek.
Sztywność szyi i ból karku likwidujemy, kierując natrysk wolnym ruchem okrężnym  na obolałe miejsca i  kończąc na górnych partiach tyłu głowy.

Do każdego kompletu BiWash załączone są instrukcje rysunkowe, czytelnie przedstawiające sposób wykonania prawidłowego masażu ciała. Ja w każdym bądź razie nie mam z tym problemu i bardzo mi to służy.

Na swojej nowej stronie internetowej opisuję korzyści z takiego natrysku i masażu.

Leave a comment