Witam
Marzenna Siek odkrywa sposób higieny
bez detergentów

Innowacyjna Besty

 

Besty

Dzięki inwencji oraz twórczej pracy japońskich naukowców powstała rewelacyjna, unikatowa głowica natryskowa Besty z wbudowanym generatorem mikrobąbelków, chroniona japońskim patentem No: 4019154 i międzynarodowym patentem No: PAT.P: WO 2006/075452A1.

Besty jest nowoczesnym, całkowicie bezpiecznym urządzeniem prysznicowym, generującym naturalną, czystą wodę o zdumiewającej sile myjącej, sterylizującej i deodoryzującej.

Specjalny mechanizm chroniony patentem wytwarza w głowicy ultra malutkie drobinki wody, mniejsze niż przekrój poprzeczny pojedynczego włosa, które głęboko penetrują pory w skórze i pękają.
Z jednego litra wody powstaje około 950 000 mikrobąbelków o średnicy mniejszej niż 20 mikronów, a dla porównania – średnica włosa wynosi około 80 mikronów.

 

Niszczenie bakterii przez mikrobąbelki.

Mikrobąbelki pękają w wyniku kompresji i wydzielona energia (gorące plamki ~5500 st.C) oraz powstałe rodniki wodorotlenowe OH(-) niszczą bakterie (+) (funkcja sterylizacji i deodoryzacji).

Kąpiel pod zwykłym natryskiem pozostawia na głowie nie wypłukane resztki szamponu, które oblepiają pory i tym samym stanowią jedną z głównych przyczyn wypadania włosów i łupieżu.

Mikrobąbelki wypływające z głowicy natryskowej Besty całkowicie wypłukują szampon u nasady włosów, usuwają kurz, łój i pozostałości po złuszczeniu skóry (funkcja myjąca) oraz bez mydeł i innych detergentów zmywają plamy na skórze po wodoodpornym markerze.

Schemat działania Besty

Zasada działania tego urządzenia prysznicowego jest genialnie prosta:

  • woda pod ciśnieniem wodociągowym przechodzi do generatora mikrobąbelków,
  • powietrze z zewnątrz napływa poprzez wlot powietrza do wirującej wody,
  • wytwarzają się powietrzne bąbelki,
  • woda zawierająca powietrzne bąbelki rozpryskuje się ponownie o wbudowaną płytkę,
  • powietrzne bąbelki przechodzą w fazę mikrobąbelków i wydostają się na zewnątrz głowicy natryskowej.

Innowacyjny prysznic Besty zawiera wymienny filtr, który eliminuje chlor z wody i wzbogaca ją w minerały, dodatkowo pielęgnując naszą skórę i włosy.

W Japonii przeprowadzono testy naukowe na efektywność mikrobąbelków, które  potwierdziły znaczne obniżenie stężenia szkodliwego chloru do poziomu 0,05 ppm, a na przykład amoniaku do wartości mniejszej niż 0,5 ppm.