Witam
Marzenna Siek odkrywa sposób higieny
bez detergentów
lut 9, 2009

Jak powstają mikrobąbelki w Besty i BiWash

Dzisiaj przedstawię mechanizm tworzenia się mikrobąbelków w BiWash, który jest nieco inny niż w Besty.

Mechanizm generowania mikrobąbelków z Besty

Przypomnę tylko, że głowica Besty posiada filtr i wmontowane urządzenie – japoński patent, wprowadzające w stan wirowy wodę, oczyszczoną z chloru oraz wzbogaconą w dodatkowe minerały.
W taki wodny korkociąg dostaje się powietrze poprzez wentylek i na początku tworzą się normalne bąbelki, które z kolei wpadają na prostopadle ustawioną płytkę. Tutaj rozbijają się na drobniutkie powietrzno-wodne mikrobąbelki.
W rezultacie z 1 litra wody tłumnie wypływa około 950 000 tych drobinek, i w ten oto sposób uzyskujemy lekki, przyjemny dla ciała, myjący i deodoryzujący „deszcz” mikrobąbelków.
Porównując taki sam czas kąpieli pod Besty i zwykłym prysznicem, oszczędzamy aż do 20% wody.

Tworzenie się mikrobąbelków w BiWashGłowica BiWash służy natomiast do celów higienicznych i estetycznych. Stanowi główny element naszego prywatnego SPA w kabinie prysznicowej. Z mocniejszego strumienia mikrobąbelków unosi się relaksująca mgiełka wodna i dodatkowo, wykorzystując podciśnienie w miejscu wypływu wody z sitka głowicy, można tą częścią urządzenia wykonać wspaniale relaksujący masaż ciała.
Uzyskujemy w ten sposób nie tylko idealną higienę skóry, ale również widoczną poprawę jej kondycji.

BiWash posiada pojemniczek z filtrem usuwającym chlor i wzbogacającym wodę w witaminę C. W głowicy nie ma wentylka ani mechanizmu Besty.
Za pomocą przełącznika uruchamiana jest w niej funkcja podciśnienia i generowania mikrobąbelków.
Wirujący i uderzający w ścianki BiWash strumień wodny, o prędkości zależnej od ciśnienia wodociągowego, wytwarza kanał próżniowy wewnątrz części centralnej głowicy, a wypływająca w kierunku sitka woda  jest zasysana z powrotem wraz z powietrzem. Na swojej drodze ta wirująca mieszanina wody i powietrza przecina również spiralny i płynący w przeciwnym kierunku strumień wody.
W takich oto warunkach powstaje mnóstwo mikrobąbelków.

Leave a comment