Witam
Marzenna Siek odkrywa sposób higieny
bez detergentów
maj 15, 2009

Higiena ciała z BiWash lub Sawayaka Bijin

Kamil zapytał mnie o mechanizm tworzenia się mikrobąbelków w BiWash i Sawayaka Bijin oraz o główne różnice między tymi urządzeniami.
W związku z powyższym zmobilizował mnie do napisania tego artykułu.
Cóż, czasami nam się wydaje, że już wystarczająco dużo informacji przekazaliśmy w danym temacie i wszystko jest takie oczywiste i jasne.
Jednak napływają nowe zapytania i bardzo mnie to cieszy. Czuję wtedy zainteresowanie tematem mikrobąbelków, co oznacza, że moja pasja się udziela. Super!

Wracając do zapytania Kamila, to te zasadnicze różnice między Sawajaka Bijin i BiWash odnoszą się nie tylko do konstrukcji urządzeń, ale również do ich zastosowań i wielkości średnic wytworzonych mikrobąbelków.

Schemat działania BiWash- funkcja vacuum

 

Schemat działania BiWash- funkcja vacuum - ssanie skóry

W BiWash ustawionej za pomocą przełącznika na funkcję vacuum, woda napływająca z naszych instalacji wykonuje ruch wirowy i odbija się od ścian głowicy,  następnie tryska na zewnątrz z dużą prędkością, zależną od ciśnienia wody w instalacji.

Kiedy woda wpada w ruch wirowy w głowicy, w centrum spirali tworzy się próżnia, która zasysa z powrotem tryskającą na zewnątrz strugę wraz z powietrzem.  Mnóstwo mikrobąbelków powstaje w wyniku przecinania się strumienia powietrza z wypływającą wodą, będącą w ruchu wirowym.
Zbliżając głowicę do powierzchni skóry, wywołujemy efekt ssący i poprzez taki punktowy masaż, pobudzamy znacznie aktywniejsze krążenie krwi oraz przepływ limfy w skórze i tkance podskórnej. Taki masaż na przemian z mikrobąbelkowym natryskiem pomaga na przykład zmniejszać objawy cellulitu.

Sawayaka Bijin

W przypadku Sawajaka Bijin mikrobąbelki i nanobąbelki tworzą się w zbiorniczku   za pomocą  specjalnego, opatentowanego mechanizmu i wypływają z podłączonej do tego zbiorniczka głowicy prysznicowej.
Otrzymujemy mięciutką, aksamitną w dotyku mieszankę napowietrzonych bąbelków o bardzo zróżnicowanych średnicach, sięgających milionowych części milimetra, w mlecznym kolorze i ustabilizowanym, równomiernym strumieniu.
Ten równy i delikatny strumień mikrobąbelków z Besty i Sawayaka Bijin polecany jest przez Japończyków do mycia nawet bardzo wrażliwej skóry malutkich dzieci.
Sawayaka Bijin wykorzystujemy do kąpieli pod natryskiem lub wannowej.
W drugim przypadku wkładamy głowicę prysznicową do wanny częściowo napełnionej ciepłą wodą i uzupełniamy napływającymi ze zbiorniczka nano i mikrobąbelkami.

Efekt takiej kąpieli wannowej z Sawayaka Bijin jest porównywalny z efektem uzyskiwanym z Yumetoji.

Generatory wytwarzające tylko nanobąbelki są bardzo kosztowne. Tego typu urządzenia wykorzystywane są do celów ekologicznych, a mianowicie do oczyszczania i napowietrzania (ozonowania, dotleniania) zanieczyszczonych rzek, jezior lub stawów, do oczyszczania i nawilżania powietrza, w medycynie do diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, w przemyśle na przykład do mycia i dezynfekowania butelek i wielu innych zastosowań.

W Japonii , podążając w kierunku rozwoju dziedziny nanotechnologii wody, skonstruowano urządzenia, wytwarzające ultra drobinki wodne do celów higieniczno-terapeutycznych w cenach akceptowalnych przez rynek konsumentów.

Leave a comment