
Marzenna Siek odkrywa sposób higieny
bez detergentów
Parę dodatkowych informacji o mikrobąbelkowej kompozycji myjącej
W dzisiejszym wpisie przedstawię nieco więcej szczegółów na temat kompozycji myjącej z zastosowaniem mikrobąbelków.
Ogólnie dostępne środki myjące zawierają składniki powierzchniowo czynne, które nie są w stanie dokładnie i szybko usunąć nadmiaru sebum i starej keratyny, zanieczyszczeń przylegających do wewnętrznej powierzchni porów skóry.
Po kąpieli z użyciem mydeł i zwykłej wody, wiele z nich pozostaje w porach, powodując swędzenie skóry, problemy z występowaniem łupieżu i nadmiernym wypadaniem włosów, pojawienie się przykrego zapachu, szorstkości oraz zaostrzeń skórnych objawów chorobowych. Co ważne, trudno jest również uzyskać i utrzymać odpowiedni stan czystości skóry przez dłuższy okres czasu.
Znani z proekologicznej innowacyjności i przodujący w tym temacie Japończycy postanowili wykorzystać właściwości czyszczące drobniutkich, powietrzno-wodnych mikrobąbelków. W swoim wynalazku poprzez dodanie enzymów lipazy i proteazy do mikrobąbelkowej kąpieli, znacznie skrócili czas kontaktu z wodą w celu uzyskania efektywnej higieny ciała, co jest szczególnie istotne przy wspomaganiu leczenia atopowego zapalenia skóry.
Twórcy tego wynalazku przeprowadzili szereg badań, które wiarygodnie potwierdzają, że można szybko i skutecznie usunąć starą keratynę oraz nadmiar sebum z wnętrza porów skóry oraz utrzymać czystość ciała przez dłuższy okres czasu, zapobiegając dzięki temu chorobom skóry lub stanom zaostrzenia w przypadku ich występowania, a także przyśpieszając efekt uzdrowienia.
Co ważne, kompozycja ta ogranicza przyczyny uczuleń od czynników zewnętrznych, poprawia skuteczność stosowanych maści leczniczych i może być bezpiecznie stosowana przez osoby o szczególnie wrażliwej skórze.
Proteazy stosowane w kompozycji myjącej stanowią ogólną nazwę enzymów katalizujących hydrolizę wiązań peptydowych. Oto kilka z nich: chymotrypsyna – enzym proteolityczny, występujący w soku trzustkowym, subtylizyna – bioaktywny, keratolityczny enzym, złuszczający martwe komórki naskórka i działający nawilżająco, pepsyna – enzym o zdolnościach rozpuszczania, trawi martwy naskórek oraz występujące grzyby, bakterie i roztocza, katepsyna D i papaina – enzymy trawienne, enzymy rozkładające białka, oczyszczające pory skóry z nadmiaru tłuszczu i martwych komórek naskórka, nie zmniejszając przy tym naturalnego poziomu nawilżenia skóry, enzym kaspaza 8, którego niedobór towarzyszy chorobie atopowego zapalenia skóry i jej przewlekłym stanom, czy też pankreatyna w postaci wyciągu z trzustki – preparat trawiący białka, cukry i tłuszcze, zawierający w swym składzie enzymy trypsyny, amylazy i lipazy.
W mikrobąbelkowej kompozycji myjącej, każdy z powyższych proteaz może być wykorzystywany samodzielnie lub w połączeniach i to bez szczególnych ograniczeń. Przykładowo, aby uzyskać doskonały efekt mycia, Japończycy zalecają zastosowanie samej pankreatyny lub w kombinacji z innymi proteazami. Podobnie ilość wagowa stosowanych proteaz nie jest szczególnie ograniczona, gdyż można ich użyć od 0,01% do 0,5%wagowych w stosunku do całkowitej ilości tego mikrobąbelkowego wynalazku.
Przejdźmy teraz do lipaz – enzymów hydrolizujących tłuszcze do glicerolu i kwasów tłuszczowych, które również uczestniczą w opisywanym przeze mnie wynalazku japońskim.
Stosowane są różne lipazy, uzyskiwane z grzybów pleśniowych, takich jak Aspergillus niger, Rhizopus arrhizus lub dolemar, z drożdży – Candida cylindracea, z bakterii – Pseudomonas, itp.
Podobnie jak proteazy, mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniach kilku lipaz, a ich ilość wagowa też nie jest konkretną dawką, ponieważ mogą stanowić od 0,1% do 1,0% wagowych w stosunku do całkowitej ilości kompozycji.
Oprócz proteaz i lipaz, w składzie mikrobąbelkowej kompozycji myjącej występują sole metali alkalicznych, które zmiękczają wodę i funkcjonują jako wypełniacz. Szczególnie korzystne jest, gdy kompozycja zawiera wodorowęglan sodu, siarczan sodu i boraks w ilościach wagowych od 95% do 99%.
Zaleca się również, aby kompozycja zawierała osuszacz na bazie krzemionki, np. Sylisia w ilości wagowej od 0,1% do 0,2%, którego właściwości stabilizują potencje proteazy i lipazy.
Japończycy twierdzą, że mikrobąbelkowa kompozycja myjąca w powyższym składzie nie powoduje uszkodzeń skóry i włosów, nie irytuje wrażliwej skóry ze względu na wyjątkowo niskie własności drażniące i może być bezpiecznie stosowana przez osoby w podeszłym wieku, jak również przez osoby cierpiące z powodu chorób skórnych, którym zalecono jak najkrótszy kontakt z wodą.
Leave a comment
„Primum non nocere” Hipokrates
- Innowacyjna Besty
- BiWash Vita-C – SPA w Twoim domu
- Glosion – Kula Piorąca
- Kontakt
- Pano – mikrobąbelki w Twojej kuchni i łazience
- Parę słów o mnie
- Sawayaka Bijin – Odważna Piękna Kobieta
- Yumetoji – zdrowie i uroda w rozkwicie najnowszej nanotechnologii.
- Zapytaj o japońskie mikrobąbelki dla zdrowia i urody