Witam
Marzenna Siek odkrywa sposób higieny
bez detergentów
lut 21, 2009

Yumetoji – prosty sposób na pielęgnację zdrowia i urody

Yumetoji  Sawayaka Bijin

W połowie stycznia z Japonii dotarły do mnie pozostałe dwa urządzenia – Sawayaka Bijin i Yumetoji.
Sawayaka Bijin jest niemalże czterokrotnie tańsza od elektronicznej Yumetoji.  Wytwarza micro i nanobąbelki do kąpieli wannowej i pod prysznicem, ale zgodnie z zasadą – coś za coś – wymaga niestety ręcznej obsługi. Po 20 minutach przyjemności  musiałam drenować wodę, aby uruchomić ponowne generowanie mikrobąbelków.

Dzisiaj opiszę swoje pierwsze wrażenia po kilku kąpielach w mlecznych mikrobąbelkach z Yumetoji.
Besty, BiWash, Sawayaka Bijin montuje się w ciągu dwóch minut, bez udziału fachowców i bardzo prosto.
System Yumetoji  wymaga instalacji elektrycznej z uziemieniem, ale warto to zrobić dla pelnego komfortu i przyjemności bezobsługowego użytkowania.

Dwa tygodnie temu rozpoczęłam testowanie Yumetoji. Napełniłam wannę ciepłą wodą, dodałam kilkanaście kropel olejku różanego, umieściłam w wannie filtr i generator mikrobąbelków, ustawiłam sobie w programatorze kąpiel na 15 minut i uruchomiłam cyrkulację wody.
Już po chwili mikro- i nanobąbelki unosiły się w wodzie jak pełzające smugi białego dymu i dokładnie wypełniły wannę.
Normalne bąbelki  przesuwałyby się w szybkim tempie w kierunku powierzchni wody i momentalnie pękały. Wytworzone przez Yumetoji miliony mlecznych micro- i nanobąbelków zachowywały się zupełnie inaczej.
W swojej niemalże niezauważalnej wędrówce ku górze, wyczuwalnie drgały i delikatnie masowały skórę, niwelując stopniowo bóle mięśniowe, a mgiełki wilgoci w postaci punktowych ognisk, rozrzuconych po powierzchni wody, unosiły się  jak białe opary, działając niezwykle relaksująco.

Po dwóch kwadransach delikatnego mikrobąbelkowego masażu, oddychania rześkim, nasyconym mgiełką dobroczynnych anionów powietrzem, po dotlenieniu skóry i pobudzeniu w niej bardziej wzmożonego ukrwienia, nie czułam żadnego chłodu po wyjściu z wanny, tylko przyjemne wewnętrzne ciepło i odprężenie, które jeszcze długo utrzymywało się.

W ten oto prosty sposób, nie wychodząc z domu, możemy mieć wiele terapeutycznych korzyści, i to już w niespełna godzinę.

Leave a comment